שלבי פיתוח אתר

תהליך העבודה בחברת נטביז פיתוח אתרים מבוסס על שנים רבות של ניסיון. התהליך כולל מספר שלבים שבאמצעותם אנו מספקים את המוצר העונה בצורה המיטבית למטרות העסקיות שלך – הלקוח.

שלב I – אפיון מערכת, תכנון וניתוח

אפיון מפורט ומדוייק של המערכת הינו שלב קריטי להצלחתו של הפרויקט ולהשגת המטרות והיעדים אשר לשמם בונים או מפתחים את האתר או המערכת.

בשלב זה אנו לומדים את תחומי העיסוק והפעילות של הלקוח, בוחנים אתרים מתחרים בשוק, מנתחים את תהליך העבודה הקיים ומה ניתן לשפר בו. לאחר שאוספים את כל המידע הנדרש ניגשים לתכנון וניתוח של המערכת כולל ניתוח זרימת המידע, תכנון בסיס הנתונים, אפיון התהליכים העסקים באתר והגדרת הפונקציונלאיות של כל מרכיב במערכת. התוצר של שלב זה הינו מסמך אפיון מפורט אשר ילווה את הפרויקט לכל אורכו ואשר על פיו יתבצעו כל השלבים הבאים.

שלב II – אפיון חוויית משתמש ועיצוב ממשק משתמש 

לאחר שהגדרנו את דרישות המערכת והבנו את צרכי הלקוח ומטרות הפרויקט, עוברים לשלב תכנון הממשקים שבו נקבע מה יהיה מבנה האתר, תפריטי הניווט, כפתורי הפעולה ומבנה התוכן המוצג בכל עמוד באתר.

בשלב זה, הופכים את החזון למציאות ומספקים לרעיונות ולהגדרות שעלו בשלב האפיון חזות ויזואלית שבה מתבהר מבנה האתר. עיצוב האתר נעשה תוך שמירה על רוח המותג של הלקוח ובמידה ואין כזו, מתבצע עיצוב קוסנפט שמטרתו לספק ולהגדיר את השפה הגרפית של האתר.

שלב III – פיתוח האתר 

עם תוצרי השלבים הקודמים ניתן להתקדם לשלב הפיתוח והבנייה של האתר במהלכו מתבצעת עבודת הפיתוח של המערכת. במסגרת שלב זה מטמעים את העיצוב שהוגדר על פי הנחיות האפיון של האתר. בשלב הפיתוח שמים גם דגש על עיצוב חווית המשתמש, בדיקות האיכות ואופטימיזצייה של המערכת והפיכתו לאתר רספונסיבי ומונגש למובייל.

מרכיב חשוב בכל פרויקט הינו הזנת התוכן לאתר. אנו רואים בשלב זה כחלק אינטגרלי בכל פרויקט ורק לאחר השלמת הזת התכנים לאתר ניתן לעבור לשלב הבא של העלאת האתר לאוויר.

שלב IV – השקת האתר

לאחר שסיימנו עם הזנת התכנים וכל בדיקות האיכות למערכת עברו בהצלחה, האתר מוכן לעלייה לאוויר. בשלב זה אנו מעלים את האתר לשרת האחסון המיועד ומבצעים בדיקות אחרונות לפני ההשקה. כחלק מהשירות של כל פרויקט אנו מספקים את התמיכה והליווי הטכני המלא החל מרכישת הדומיין, רשיון ה SSL, הפניות ה DNS של הדומיין לשרת האחסון, הגדרת תיבות המייל הנדרשות עבור הדומיין והתקנת מערכות הניטור והגיבוי לאתר.

שלב V – קידום אתר SEO, תחזוקה, ניהול שוטף

תכנון אסטרטגיית הקידום באתר וביצוע פעולות אקטיביות לקידום צירופי המילים הנבחרות עבור האתר, מעקב וניהול שוטף לצורך שיפור מתמיד. תכנון קידום אורגני מאפשר אופטימיזציה של מספר הגולשים לאתר. בנוסף נעשים תמיכה ותחזוקה שוטפת של האתר.