משימת פיתוח אתר ובניית אתרים משלבת בתוכה מרכיבים רבים החל משלב ראשוני של ניתוח ואפיון האתר, דרך אפיון מערכת, עיצוב ממשק משתמש, ובנייה בפועל ועד השלב הסופי בו האתר מותקן על גבי שרת האחסון המיועד ועולה לאוויר.

בניית אתרים מגלמים בתוכם מגוון רחב של תחומי מקצוע ודורש ניסון וחשיבה יצירתית. על כן, בבואכם לבחור ספק שיפתח עבורכם את האתר או המערכת, חשוב לוודא שהוא בעל הניסיון והרקע המתאים לאספקת התוצר ברמת הגימור הרצויה.

אנו בנטביז, מספקים שירות כולל המשלב את כל המרכיבים הנדרשים לפיתוח אתר איכותי ומקצועי, תוך חשיבה על בניית המערכת התפעולית של האתר וחיבור בין אפיון, עיצוב וחוויית המשתמש, תוכן, טכנולוגיה וניהול השוטף.

בניית אתרים – שלבי העבודה

לאחר ניתוח ואפיון הצרכים והגדרת דרישות ומטרות האתר, בניית אתר בפועל מצריך מספר שלבי עבודה:

1. בחירת הטכנולוגיה המתאימה
בהתאם לדרישות ולאפיון צרכי האתר, יש לבחור את הטכנולוגיה או הפלטפורמה המתאימה לעבודה. האם נדרש פיתוח מותאם אישית (Custom) או שניתן לעשות שימוש בפלטפורמת קוד פתוח (Open Source) כגון: WordPress, Joomla, Magento. יש לבחון איזה בסיס נתונים נדרש לתמיכה באתר בהתאם לצפי כמות המשתמשים ואופן השימוש הצפוי במערכת. על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה בבחירת הטכנולוגיה, יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים כגון: סוג האתר הנדרש (בניית אתר תדמיתי, בניית אתר מסחרי, או בניית אתר קמפיינים), רמת המורכבות של התהליכים המתוכננים באתר, האם יש דירושת שאינן סטנדרטיות במערכות הקוד הפתוח הקיימות, צפי כמות המשתמשים באתר ברגע נתון, מהי רמת האבטחה הנדרשת מהאתר, מספר הפניות לבסיס הנתונים ברגע נתון, סוגי השאילתות שידרשו להצגת הנתונים באתר.

2. אפיון ותכנון הממשק
אפיון ממשק אתר נעשה כך שיתמוך בצורה המיטבית בדרישות האפיון ברמת התוכן והפונקציונאליות הנדרשת באתר. תכנון הממשק בהתאם לסוג האתר המתוכנן וסוג המשתמשים הצפוי בו. בשלב זה מגידירם את מבנה המסכים של עמודי האתר השונים כך שמתקבלת כבר התמונה כיצד האתר הולך לעבוד ולתפקד ברמת המבנה והתהליכים אותם יעבור המשתמש באתר.

3. עיצוב וחווית משתמש
לאחר שאפיינו את המסכים והממשקים עוברים לשלב של עיצוב ממשק משתמש, עיצוב האתר ותכנון חוויית המשתמש באתר (User Experience (UX. העיצוב של האתר הוא שיקבע את הרושם הראשוני של המשתמש ולכן חשוב ש”כרטיס הביקור” שלכם יספק את הרושם הנכון. המבקרים באתר משליכים מהנראות של האתר ורמת ההשקעה בו על איכות השירות או טיב המוצר. מעבר לעיצוב עצמו, לחווית השימוש יש חשיבות רבה לכך שהמשתמש באתר יחזור לבקר בו שוב. משתמש שהיתה לו חווית שימוש שלילית ככל הנראה לא יחזור שוב לבקר באתר.

4. פיתוח האתר 
השלב המעשי של בניית אתר. יישום כל הדרישות שהוגדרו בשלבי האפיון, התכנון ועיצוב האתר. בשלב זה אנו עובדים על פיתוח הפונקציונליות הנדרשת על פי ניתוח המערכת והגדרת הדרישות, בונים את עמודי האתר לפני אפיון המסכים שהוגדר ומטמיעים את העיצוב הנבחר על פי הנחיות העיצוב וחוויית השימוש שתוכננה באתר. בנוסף כבר בשלב זה אנו לוקחים בחשבון בניה של האתר על פי חוקי ה SEO, כך שאופטימיזציית קוד האתר נעשית בצורה יעילה ומקצועית בכדי שהאתר יותאם לסריקה של מנועי החיפוש החל מיומו הראשון.

5. בדיקות QA – בקרת איכות
לאחר סיום פיתוח האתר נדרש לבצע בדיקות איכות למערכת לוודא שכל הפונקציונלאיות הנדרשת עובדת על פי הגדרות האפיון. בשלב זה מבצעים מעבר רוחבי על כל עמודי האתר בכל התהליכים הקיימים בהם ומוודאים שכל העמודים עובדים כמצופה ושאין במערכת “באגים” שימנעו פעילות תקינה של האתר ויפגעו בחווית השימוש של המשתמשים באתר.

6. הזנת תכנים לאתר
התכנים באתר הם הסיבה שלשמה המשתמשים נכסנים לאתר מלכתחילה. כבר אמרו לפנינו.. “התוכן הוא המלך” ועל כן יש להתייחס אליו ככזה. חשוב להפקיד על כתיבת תוכן מקצועית ואיכותית על מנת לספק למשתמשים באתר ערך אמיתי ולעודד אותם לחזור ולעשות שימוש נוסף באתר בעתיד. אנו רואים בשלב הזנת התכנים חלק בלתי נפרד מתהליך בניית אתרים ומכירים בחשיבות של עימוד תוכן בצורה מסודרת ואסתטית. בשלב זה ניתן לתת כבר דגש למשימה עתידית נוספת של עריכת תכנים לצרכי קידום אורגני של האתר – SEO.

7. העלאת האתר לאוויר
לאחר שסיימו עם פיתוח האתר, בדיקות האיכות והזנת התכנים לאתר מגיע סוף סוף הרגע שבו ניתן להשיק את האתר ולהעלותו לאוויר. זהו רגע מרגש שבו חושפים לעולם את היצירה החדשה. העלאת האתר לאוויר נעשית לאחר התקנת האתר בשרת האחסון המיועד, הגדרת בסיס הנתונים, הטמעת כלי המעקב והבקרה על פעילות האתר והפניית הדומיין הנבחר לשרת לצורף הצגת האתר. בנטביז אנו מספקים את שירות האחסון לאחר כחלק שוטף מכל פרויקט פיתוח אתר.

8. קידום אתרים
קידום אתר במנועי החיפוש או (SEO (Search Engine Optimization – לאחר העלאת האתר לאוויר חשוב מיד להתחיל לעסוק בתהליך קידום אתר עם דגש על קידום אורגני. מהסריקה הראשונית של גוגל ומנועי החיפוש את האתר, חשוב שעמודי התוכן באתר יכילו את המילים הנכונות שבעבורן נרצה שהאתר יעלה בתוצאות החיפוש. למעלה מ 90% מהגולשים לא עוברים את העמוד הראשון של תוצאות החיפוש, כך שהמצאות האתר בעמוד הראשון הינה קריטית ליצירת חשיפה גבוהה אשר כמובן, תוביל להגדלת התנועה לאתר ובהמשך ללקוחות פוטנציאלים. מנועי החיפוש אוהבים טקסטים, לכן חלק אינטגרלי מעבודת ה – SEO הוא בניית תוכן נכון ואיכותי אשר תורם ליצירת ערך עבור המשתמשים באתר ובכך מגדיל את זמני השהייה שלהם בו. התוכן מבוסס על ניתוח תחומי הפעילות של האתר, מחקר שוק, בדיקת אתרים דומים בתחום, בחירת מילות המפתח הנכונות ושילובן בצורה מיטבית בטקסטים של האתר.

9. תחזוקה שוטפת
הטכנולוגיה מתעדכן כל הזמן בקצב מהיר ועל כן כל אתר רצוי שיתעדכן באופן שוטף, יתפתח וישתכלל עם הזמן. לשם כך נדרש לתחזק את האתר ולהקפיד לשמור אותו מותאם לפיתוחים הטכנולוגיים בשוק הכוללים תמיכה בדפדפנים חדשים, מכשירים ניידים חדשים, עדכוני תוכנה ואבטחה, אינטגצריה עם כלי השיתוף של הרשתות החברתיות ועוד. עבודת התחזוקה השוטפת של האתר הינה חלק בלתי נפרד בתכנון של כל פרויקט תוכנה. במסגרת שירות התחזוקה השוטפת והתמיכה הטכנית אנו דואגים לשיפורים מתמידים, עדכון תכנים (טקסטים ותמונות), עדכוני אבטחה של התוכנה ומוודאים שהאתר מתפקד בצורה טובה באופן שוטף.

נטביז מתמחה בתחום פיתוח אתרים וכוללת צוות מקצועי ומיומן שכל אחד מצטיין בתחומו. ביחד אנו מספקים את השירות המלא ומקצועי לבניית אתר איכותי שיתרום להצלחת העסק שלכם. אנחנו מתמחים בבניית אתר וורדפרס, בניית אתרי מסחר, בניית אתרי תדמית, ובניית אתרי קמפיינים.