אתרי מובייל כחלק בלתי נפרד מבניית אתרים

מהפכת הטלפונים החכמים שינו את הרגלי הגלישה בארץ ובעולם. כיום, הסמארטפון, אשר נמצא זמין בכל רגע נתון,  משמש כתחליף למחשב האישי כך שיותר מ50% מהגולשים גולשים לאתרים במובייל ומבצעים פעולות כגון: חיפוש, רכישות, קריאה וצפיה בתכנים, השארת פרטים ועוד.

ככל שהסמרטפונים הולכים והופכים לחלק בלתי נפרד מחיינו, כך יותר ויותר אתרים מחליטים להתרחב ולהתאים את האתר גם לתחום המובייל (הסלולר). הדרישה לתצוגה של האתר במובייל (אתר מותאם לתצוגה בכשיר הנייד). הפכה לדרישה בסיסית בכל פרויקט ואנו רואים זאת כחלק בלתי נפרד מהקמה של כל אתר.

חברת נטביז מתמחה בבניית אתרים רספונסיביים המותאמים למובייל לכל מטרה, למגזר הפרטי או העסקי, תוך הבנה מקצועית והתחשבות בכל הפרמטרים החשובים. עבור אתרים קיימים שלא נבנו מראש בטכנולוגיות המתקדמות המאפשרות תצוגה רספונסיבית מותאמת למובייל, אנו מבצעים התאמות על בסיס האתר הקיים או שמפתחים אתר מקביל לקיים המותאם לתצוגה בסמארטפונים וטבלטים.

השלבים השונים בפיתוח אתרי מובייל דומים לאלו של בניית אתרים באינטרנט. גם כאן מתחילים באפיון והגדרת הצרכים שעליהם האתר צריך לענות, ממשיכים לעבר אפיון ממשק משתמש ועיצוב סגנון האתר, ולבסוף מגיעים לשלב המימוש, הפיתוח, והשקתו של אתר המובייל.

עיצוב אתר רספונסיבי – מה זה?

עיצוב רספונסיבי (Responsive Web Design) הינו עיצוב דינמי המגיב ומשתנה אוטומטית בהתאם לרזולוציית המסך או המכשיר ממנו מגיע הגולש (בין אם זה סמארטפון, טאבלט, מסכי רוחב), דבר המאפשר להתאים את האתר לרזולוציות ולפלטפורמות שונות מבלי לתחזק ולהפעיל כתובות אתרים שונות, פעולה אשר “מועדפת” על מנועי החיפוש (אותו האתר לצפייה מהמחשב ולצפייה באתר המובייל). כך מבחינת מנועי החיפוש זה אתר אחד עם כותבת אחת, אתר אשר מסוגל להתאים את עצמו לגולש.
יתרון משמעותי לבעלי האתרים הינו החסכון בתחזוקה והצורך בסנכרון נתונים ושינוי קודי תוכנה שונים. מבחינת בעל האתר, התפעול והתחזוקה הינה לאתר אחד אשר מותאם אוטומטית לכל סוגי הפלטפורמות. הגישה היא אתר אחד אליו ניתןל להיכנס מכל אמצעי מדיה, מובייל ומחשב. אתרים רספונסיביים נחשבים לחלק אינטגרלי ואף מצופה בכל האתרים המיועדים לצפייה גם באמצעות הסלולר.
בשפה המקצועית פעולה זו נקראית –  COPE – Create Once Publish Everywhere. פעולה המאוד מקלה על בעלי אתרים.

למה חשוב להשקיע מחשבה ועבודה מקצועית באתר מובייל?

מטרת אתר מובייל הינה לספק חווית גלישה קלה וידידותית מכל נקודת גישה אפשרית, כדי להטיב את ממשק התפעול תוך כדי מיקסום היכולות הטכנולוגיות.

הגולשים ממכשירי הסמרטפון הם גולשים ממוקדים יותר ואפשר לומר שהם עוד יותר חסרי סבלנות מגולשי הרשת. אם הם לא מוצאים במהרה את מבוקשם באתר הם נוטשים אותו מיד. לכן חווית המשתמש באתרי המובייל הינה חשובה ביותר.

ישנם מספר דרכים להתאים אתרים למובייל, ישנם אתרים, אשר לעיתים הינם בעלי מגבלה טכנית אשר מונעת את יישום ההתאמה המלאה למכשירים ולרזולוציות השונות, לכן חשוב לדעת כיצד להתאימם למובייל בצורה האופטימלית ביותר מבלי לפוגע באתר, בתוכן ובנראות.
לנטביז ניסיון של שנים בבניית אתרים מותאמים למובייל, בקידום אתרי מובייל, בעיצוב ופיתוח אתרים רספונסיבים חדשים תוך שמירה על חווית משתמש ונוחות הגישה.