שלב ראשוני לפני כל פיתוח מערכת הינו שלב הניתוח והגדרת הצרכים והמטרות של המערכת.

משימת ניתוח מערכת דורשת ידע ונסיון בתחום ויכולת לשלב בין ההיבטים העסקיים, השיווקיים, והטכנולוגיים של המערכת תוך התאמה מרבית לקהל המשתמשים המיועד, התקציב המוגדר ותוכניות הפיתוח העסקי של הלקוח.

מה זה ניתוח מערכת?

מטרת מערכת הינה לספק מפרט מקצועי המגדיר ומאפיין את דרישות המערכת כך שניתן יהיה להוציא לפועל את חזון המערכת והלקוח לכדי מוצר מוגמר. עבודת ניתוח המערכת משלבת ניתוח של המצב הקיים או הרעיון הכללי של הלקוח, תוך בחינה כיצד ניתן לשפרו.

תהליך ניתוח מערכות

תחילה יש להבין את חזונו ומטרתו של הלקוח –  איזו מערכת ברצונו ליצור או כיצד היה רוצה לשפר מערכת קיימת, מהו המוצר או השירות אותו הלקוח מציע, מה המודל העסקי של האתר/אפליקציה/פרוייקט, מהן הפעולות אותן המשתמש יוכל לעשות וכדומה.

לאחר הבנה זו מתחיל שלב הגדרת ואפיון הפרטים, הלכה למעשה. ניתוח המערכות לוקח בחשבון מספר מאפיינים: רכיבים, הגדרת תהליכים ומבנה המערכת, אפיון המבנה ופונקציונליות של האתר, תכנון ארכיטקטורת המערכת, אפיון זרימת המידע ותכנון בסיס הנתונים של המערכת.

כאשר מאפיינים אלו מוגדרים בצורה אופטימאלית, ניתן להתקדם לשלב הבא של פיתוח המערכת בהתאם להגדרות אלו. ניתוח המערכת הינו שלב קריטי בכל פרויקט פיתוח תוכנה בדיוק כפי שכל פרויקט הקמת בניין מתחיל בשלב תכנון הנדסי ואדריכלי.

לנטביז ראייה מערכתית רחבה ומקצועיות שנרכשה לאורך שנים רבות של ניסיון. אנו רואים בכל לקוח כשותף לדרך ויחד איתו פועלים לתכנון ובניית המערכת האופטימלית.